12 tygodnie
16 tygodnie
30 tygodnie
98 tygodnie
155 tygodnie
158 tygodnie
158 tygodnie

LICZNIK ODWIEDZAJąCYCH

AKTUALNE PROJEKTY

1. Nowy Panel Admina
Ukończone: 60%
60
Aktualizacja: 25.12.2010

2. Nowe forum
Ukończone: 80%
80
Aktualizacja: 19.12.2010

3. Nowy panel PA
Ukończone: 50%
50
Aktualizacja: 19.12.2010

4. Odnowienie wygladu str...
Ukończone: 3%
3
Aktualizacja: 19.12.2010

5. Nowe faq
Ukończone: 100%
100
Aktualizacja: 18.12.2010

6. Maud (Ajax)
Ukończone: 55%
55
Aktualizacja: 16.12.2010

7. Nowy Download
Ukończone: 70%
70
Aktualizacja: 12.12.2010

SłOWNICZEK

Słowniczek
Dodał: ascorpion / 20.10.2007 godz. 13:26 / Komentarzy: 0 / Czytań: 5976

3G
3G jest synonimem telefonii komórkowej trzeciej generacji, zwanej również UMTS. Według założeń telefonia ta ma oferować zaawansowane usługi, typu wideotelefonia, interaktywna telewizja. Będzie to możliwe dzięki osiągnięciu wysokiej prędkości transmisji danych, która ma wynosić do 2 Mb/s.

ActiveSync, AS
Darmowy program Microsoft'u służący do synchronizacji danych pomiędzy komputerami z systemem Windows i programem Microsoft Outlook, a komputerami kieszonkowymi i telefonami komórkowymi opartymi o systemy Windows Mobile i Windows CE.
Przy pomocy ActiveSync można synchronizować pocztę e-mail, kontakty, kalendarz, zadania, notatki, dokumenty, zdjęcia, muzykę i klipy video. Program automatycznie wykrywa zgodne urządzenia i umożliwia wymianę danych przy pomocy kabla USB, kabla szeregowego, połączenia Bluetooth lub na podczerwień.
Ponadto, ActiveSync pozwala na bezpośrednią synchronizację z serwerem Exchange Server 2003, dzięki czemu synchronizowane mogą być dane programu Outlook (poczta, kontakty itp.). (odpowiednik ActiveSync na Viste Windows Mobile Device Center, patrz na dole strony)

AKU - Adaption Kit Update- AKU jest “kolekcją” różnych ulepszeń, unowocześnień, poprawy błędów, poprawy narzędzi zawartych w systemie urządzenia.

Bootloader- Specjalny program znajdujący się w ROMie każdego elektronicznego urządzenia, który pozwala nam na dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. Daje także możliwość do zmiany oprogramowania jak i komunikację poprzez USB.

Blokada Microsoftu (Zwana także Blokadą aplikacji) jest to blokada uniemożliwiająca wgrywanie na urządzenia z systemem Windows Mobile/CE aplikacji pochodzących z nieznanego źródła (nie posiadających certyfikatu).

Jak zdjąć blokade aplikacji? ==> Kliknij tutaj aby przejść do intrukcji

Bluetooth- Jest to technologia bezprzewodowej komunikacji krótkiego zasięgu pomiędzy różnymi urządzeniami elektronicznymi, takimi jak klawiatura, komputer, laptop, palmtop, telefon komórkowy i wieloma innymi. Obecnie mamy na rynku kilka standardów tej technologii. Najnowsze to Bluetooth 2.1 oraz 3.0 - technologia 3.0 to połączenie protokołu w wersji 2.1 z obsługą profilu EDR oraz WiFi - Bluetooth inicjuje połączenie a WiFi przesyła pliki.

EDGE - to technologia używana w sieciach GSM do przesyłania danych.Jest ona rozszerzeniem dla technologii GPRS. Poprawiony został w niej interfejs radiowy, dzięki czemu uzyskano około trzykrotne polepszenie maksymalnej prędkości oraz możliwość dynamicznej zmiany szybkości nadawania pakietów w zależności od warunków transmisji. Technologia ta zostanie prawdopodobnie całkowicie wyparta z użycia kiedy pojawi się LTE.

GPRS (General Packet Radio Service )- technologia, która stosowana jest w sieciach GSM do pakietowego przesyłania danych. Oferowana w praktyce prędkość transmisji rzędu 30-80 kb/s umożliwia korzystanie z Internetu lub z transmisji strumieniowej audio/video.
Inną zaletą tej technologii jest fakt, że użytkownik płaci za faktycznie wysłaną lub odebraną ilość bajtów, a nie za czas, w którym połączenie było aktywne. GPRS nazywane jest często technologią 2.5 G, ponieważ stanowi element ewolucji GSM. Technologia ta zostanie prawdopodobnie całkowicie wyparta z użycia kiedy pojawi się LTE.

GSM (ang. Global System for Mobile Communications) jest najpopularniejszym obecnie standardem telefonii komórkowej. Sieci oparte na tym systemie telekomunikacji oferują usługi związane z transmisją głosu, danych (na przykład dostęp do Internetu) i wiadomości w formie tekstowej lub multimedialnej.

Hard reset- Hard Reset to czynność przywracająca fabryczne ustawienia telefonu, czyszcząc przy okazji jego pamięć. To co znajduje się na karcie pamięci nie jest kasowane.
Jak zrobic hard reset? (w większości urządzeń czynność tę możemy wykonać poprzez ustawienia systemowe).

HSDPA, HSPA, HSPA+ (HSPA Evolution) - Są to najnowocześniejsze technologie bezprzewodowego przesyłania danych w urządzeniach korzystających z telefonii komórkowej trzeciej generacji, to dzięki tej technologii możemy korzystać z szybkiego mobilnego internetu na nowszych smartphone'ach. Najszybszą obecnie technologią jest HSPA+ (HSPA Evolution), która pozwala na pobieranie plików z maksymalną prędkością 21,6 Mb/s.

Interfejs - (User Interface) w technice część urządzenia odpowiedzialna za interakcję z użytkownikiem. Człowiek nie jest zdolny do bezpośredniej komunikacji z maszynami.

MWC - (Mobile World Congress) są to największe na świecie targi elektroniczne organizowane co roku zimą (okolice lutego) w Barcelonie, przyciągające do Hiszpanii całą masę dziennikarzy.

NBF - Format pliku używany w ROMach, umożliwiający flashowanie telefonów HTC (Universal, Wizard, Tornado, Typhon, Blue Angel itd.)

RAM (ang. Random Access Memory) - jest to podstawowy rodzaj pamięci cyfrowej zwany też pamięcią użytkownika.
W pamięci RAM przechowywane są aktualnie wykonywane programy i dane dla tych programów, oraz wyniki ich pracy. Zawartość większości pamięci RAM jest tracona w momencie zaniku napięcia zasilania

ROM (ang. Read-Only Memory - pamięć tylko do odczytu) - rodzaj pamięci urządzenia elektronicznego.. Zawiera ona stałe dane potrzebne w pracy urządzenia - np. procedury startowe oraz sam system.

Rozdzielczość Ekranu- jeden z parametrów trybu wyświetlania, parametr określający liczbę pikseli obrazu wyświetlanych na ekranie

VGA to 640*480
QVGA to 320*240
QQVGA to 220*176
WVGA (Wide VGA) to 800x480
HVGA to 480x320

TransferJet Technologia bezprzewodowej transmisji danych na bardzo małą odległość (maksymalnie 3 cm) z prędkością maksymalną 20Mb/s.

User Experience - ten termin nie posiada polskiego odpowiednika i bardzo ciężko wytłumaczyć w naszym języku jego znaczenie. W uproszczeniu User Experience to ogół wszystkich odczuć jakich doznaje użytkownik podczas korzystania z produktu (urządzenia).

Wi-Fi (lub Wi-fi, WiFi, Wifi, wifi) (ang. "Wireless Fidelity" - bezprzewodowa dokładność) to zestaw standardów stworzonych do budowy bezprzewodowych sieci komputerowych. Szczególnym zastosowaniem WiFi jest budowanie sieci lokalnych opartych na komunikacji radiowej, czyli WLAN (ang. wireless local area network)
umożliwiają użytkownikom wyposażonym w przenośne urządzenia zgodne z WiFi na bezprzewodowy dostęp do sieci
Główną zaletą WiFi jest możliwość Korzystania z darmowego internetu poprzez HotSpot-y (dostępne w centrach handlowych, restauracjach, pizzeriach, itp). Obecnie stosowane standardy WiFi to b, g oraz n.

Windows Mobile Device Center
Windows Mobile Device (WMDC) jest bezpośrednim następcą znanego od lat ActiveSync odpowiadającego za synchronizację komputera z urządzeniami przenośnymi typu Pocket PC czy smartphone. Działa tylko na systemach Windows Vista, dla starszych wersji Windows dalej rozwijany jest ActiveSync.

KOMENTARZE

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

DODAJ KOMENTARZ

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Podziel się tym artykułem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

PARTNERZY

Wszelkie prawa zastrzeżone przez SmartPhone.org.pl 2006-2008
Wszelkie prawa zastrzeżone przez MySmartPhone.pl 2009-2012
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2009 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.