12 tygodnie
16 tygodnie
30 tygodnie
98 tygodnie
155 tygodnie
158 tygodnie
159 tygodnie

ZOBACZ TEMAT

Nazwa użytkownika:
Hasło:  
Forum ť Pocket PC, Palmphone ť HTC Universal / SPV M5000
Zobacz Temat
Ważna informacja
Ocena postu: (Łącznie: 0 głosów)  
Odpowiedz
Ikona 
Jak wgrać ROM do Universala?
Do góry Drukuj Post #1
Napisany o 19-08-2009 21:03

Administrator

Staż na forum: 3897

Zgłoś naruszenie regulaminu 

Już na początku zaznaczam - instalacja nowego romu na Universalu jest banalnie proste i o ile trzymamy się instrukcji nie powinno być żadnych problemów.

Starsze romy najlepiej jest rozpakować z pliku .exe. Zrobimy to za pomocą programu WinRAR z poziomu windowsowego explorera - klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając odpowiednią opcję. Rozpakowane pliki powinny znaleźć się w jednym osobnym i pustym katalogu. Różne pliki są odpowiedzialne za różne opcje:

nk.nbf ............... Ten plik najbardziej nas interesuje, gdyż ten plik zawiera obraz ROM'u.
ms_.nbf ................ Tu znajduje się EXT ROM.
radio.nbf ................. Tutaj mamy Radio ROM czyli sekcję odpowiedzialną za zasięg GSM oraz mobilny internet.

ROMUpgradeUt.exe ........... to plik który uruchamia wszystkie pozostałe i wgrywa ROM do pamięci urządzenia.

RUU.conf, RUU.dll, RuuEnc.dll, UI.dll - To są pliki stałe które są odpowiedzialne za połączenie za pomocą kabla USB oraz wykrywanie konfiguracji sprzętowej.

Więc gdy mamy już wszystkie pliki wrzucone w jeden katalog oraz mamy zainstalowany Program Active Sync (koniecznie, posiadaczom PPC chyba nie trzeba tłumaczyć jak to zrobić) należy odznaczyć połączenia za pomocą kabla USB, po czym (nawet przy włączonym urządzeniu) wcisnąć jednocześnie przyciski power, backlight i reset - w ten sposó telefon został wprowadzony w tryb bootloader, podświetlenie ekranu jest wtedy wyłączone a na ekranie widać tylko dwa napisy.

Teraz możemy już rozpocząć proces flashowania: odpalamy plik ROMUpgradeUt.exe klikamy to co nam podpowiada okienko programu na komputerze i powinien pokazać nam się pasek postępu instalacji ROM'u.
Kiedy ROM zostanie zainstalowany wyświetli nam się komunikat po angielsku oznaczający tyle co:
Aby zakończyć proces instalacji i uruchomić urządzenie z nowym systemem wciśnij jednocześnie prawy i lewy softkey (chodzi o te dwa przyciski funkcyjne pod ekranem), przycisk power oraz reset (wiem, że to trudne ale można dojść do wprawy po jakimś czasie Wink ) oraz wcisnąć zero a potem chwilkę poczekać aż załaduje się nowy system i już można cieszyć się z pomyślnej instalacji!

Wszelkie modyfikacje przeprowadzasz na własną odpowiedzialność.

Edytowany przez WiateR dnia 19-08-2009 21:27

Wyślij e-mail
Do góry Drukuj Post #2
Napisany o 03-03-2010 20:02
Użytkownik

Staż na forum: 4085

Ikona 
RE: Jak wgrać ROM do Universala?

Jednym słowem super napisany artykuł, ale mam pytanie, mam Viste, i teraz nie wiem jak wgrać Rom, i pytanie, czy mógł by mi ktoś polecić najlepszy Rom PL 6.5, i opisać jak to z Vistą ?? Dzięki wielkie z góry !!

Wyślij e-mail
Do góry Drukuj Post #3
Napisany o 03-03-2010 20:42

Administrator

Ikona 

Nie ma dobrego Romu 6.5 PL. W ogóle nie ma żadnego DOBREGO Polskiego ROMu. ja osobiście polecam angielski WM 6.5 od luca16thebig - build 23016.

Co do instrukcji wgrywania pod Vistą to możesz wykorzystać ten poradnik:http://www.mysmar...icle_id=82

Co prawda został napiany z myślą o użytkownikach linuksa ale na Viście wykorzystujesz te same programy więc nie powinno być trudno, nawet masz lepiej, bo instalujesz z instalki *.exe.

Wyślij e-mail
Do góry Drukuj Post #4
Napisany o 20-08-2010 08:23
Nowicjusz

Staż na forum: 3013

Ikona 

A co mam zrobić jeżeli wyskakuje mi error 264

Do góry Drukuj Post #5
Napisany o 20-08-2010 13:02

Administrator

Ikona 

Error 264 oznacza błąd połączenia. Jakiego systemu używasz na komputerze? Próbowałeś podłączać kabel pod inny port USB w komputerze bądź spróbować po prostu na innym komputerze?

Wyślij e-mail
Do góry Drukuj Post #6
Napisany o 22-08-2010 05:23
Nowicjusz

Staż na forum: 3013

Ikona 

Mam windows 7. Wydaje mi się że to przez to że nie mogę włączyć telefonu. Czy masz jakąś rade jak to zrobić. Proszę o pomoc.

Do góry Drukuj Post #7
Napisany o 22-08-2010 16:12

Administrator

Ikona 

Z Vistą i 7 zawsze są problemy - narzędzia dla starszych urządzeń są zgodne z XP, dlatego zwykle nie działają z nowszymi systemami. Najlepiej zainstaluj Windows XP na wirtualnej maszynie (vbox, vmware) i z niej zainstaluj.

Wyślij e-mail
Odpowiedz
Temat przeglądają: 1 (użytkowników: 0, gości: 1)

« Poprzedni temat | Następny temat »
Skocz do Forum:
Podziel się tym wątkiem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML: